Data publikacji w serwisie: 11 maja 2022 r.

XLVIII Olimpiada Geograficzna – Zawody Finałowe, 21-24 kwietnia 2022 roku, Gdynia

Celem Olimpiady Geograficznej, organizowanej od roku szkolnego 1974/1975 z inicjatywy Pani Profesor Anny Dylikowej, jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią i naukami geograficznymi, wykrywanie i rozwijanie uzdolnień, pobudzanie do twórczego myślenia, podnoszenie poziomu wiedzy geograficznej uczniów i umiejętności jej zastosowania w działaniu praktycznym, podnoszenie poziomu nauczania oraz popularyzacja nowych osiągnięć naukowych wśród nauczycieli pracujących z uczniem zdolnym.

Do zawodów finałowych w 2022 roku zakwalifikowano 124 uczniów z całej Polski.

Wśród Finalistów jest ośmioro, a wśród Laureatów troje uczniów z Okręgu Poznańskiego (w kolejności zgodnie z punktacją):

GURANOWSKI Wojciech, I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, (nauczyciel mgr Janusz Górny)

KOSSOWSKI Szymon, XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu, (nauczyciel dr Miłosz Piękny)

ZIENTEK Anna, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, (nauczycielka mgr Alicja Wośkowiak-Kopeć)

ANDRZEJAK Jakub, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, (nauczyciel mgr Ryszard Salwa)

WOSTAL Wojciech, I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, (nauczyciele mgr Karolina Herodowicz-Mleczak, mgr Janusz Górny)

SZPONAR Jędrzej, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie, (nauczyciele dr Bartłomiej Kopaczyński, mgr Arleta Drgas)

SZMATUŁA Alan, I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie, (nauczycielka mgr Iwona Orlik)

WITEK Adam, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, (nauczycielka mgr Martyna Olkowska).

Zawody Finałowe Olimpiady Geograficznej 2022